Bez povoleného JavaScriptu není tento web plně funkční!

Poslední společný projektový den v 6. B

  • Petra Diepoldová

Vloženo: 11. června

Platnost do: 31. srpna 2025

Zobrazeno: 132×

Poslední společný projektový den v 6. B

Téma - sport, olympijské hodnoty, LOH 2024 v Paříži

Vzhledem k blížící se městské olympiádě v KH, LOH v Paříži a dalším důležitým sportovním událostem jsme se rozhodli pro toto zajímavé téma.

 

ČJ si děti pustily autorské čtení a seznámily se s další oceněnou knihou Magnesia Litera - Bitva o diamant. Krásná kniha se sportovní tematikou (doporučení na další čtenářský deník :-)). Vyzkoušely si krátké slohové cvičení za pomoci metody RWCT - TAZ (dané téma, rozdílný adresát, daný záměr).

Ve VV se staly designéry a navrhovaly logo na olympijská trička nebo maskota LOH. V závěru jsme vedli diskusi, co by měl maskot a logo asi symbolizovat a ukázali si současného maskota LOH v Paříži.

badatelském centru zjišťovaly děti základní informace o olympijských symbolem, heslech, hodnotách a zahrály si naučnou a zábavnou únikovku.

A v posledním (asi nejnáročnějším) centru AJ měly děti za úkol si vybrat jednoho zlatého olympionika, zjistit o něm zajímavé informace a připravit si rozhovor v angličtině mezi sportovním reportérem a olympionikem. I přes očekávaný ostych to dopadlo výborně.

Věřím, že si děti odnesly plno informací a práce je bavila.

Čas je neúprosný, blíží se kvapem konec roku a toto byl náš poslední úspěšný projektový den letošního školního roku. 

Galerie

asociacezs .pngNorway_grants@4x.pngTDZ_LOGO_K_POUZITI.pngMAP-logo-mail_mrk.gifeduzme-na-kutna-hora-logo.pngNPO (1).jpg

 

Evropské strukturální a investiční fondy, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání 8B8582E5-4ED4-4611-AA1A-718B593D8448.jpeg feu.jpg

ZŠ Kutná Hora, Kamenná stezka 40Kamenná stezka 40284 01 Kutná Hora, kancelář: 327 512 229, 605 295 120
email: skola@zskamenka.cz, ID datové schránky: xqzav7k